RUSYA’DAKİ REFERANDUMDAN SONRA İŞGAL EDİLEN KIRIM’DAKİ DURUM KÖTÜLEŞECEK

0
108

DIŞ POLİTİKA UZMANI: RUSYA’DAKİ REFERANDUMDAN SONRA İŞGAL EDİLEN KIRIM’DAKİ DURUM KÖTÜLEŞECEK..

Ukrayna Dış Politika Araştırmaları Merkezi Başkanı Sergiy Parhomenko, Rusya’nın Kırım’daki direnişi bastırmak için başta Kırım Tatarları olmak üzere Ukrayna yanlısı vatandaşlara planlı baskı politikası uyguladığını ifade etti.

Dim televizyon kanalında yayınlanan bir programda konuşan Parhomenko, işgal edilen Kırım’daki baskıları ele alırken, “Tüm bunlar Rusya’nın gerçekten Kırım’daki direnişten korktuğunu gösteriyor. Kırım, Donbas değil. Orada bir karşı koyma var; barışçıl, sessiz bir protesto var. İnsanlar bir araya gelerek Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Rus polisi tarafından alıkonulan meslektaş, arkadaş, komşu, akrabalarına destek veriyor. Bir şekilde direniş gösteriyorlar. Donbas’ta böyle durum hiç yok. Kırım’da ise var, bu yüzden Kırım’ı temizlemeye çalışıyorlar.” dedi.

REFERANDUMDAN SONRA KREMLİN’İN BASKI REJİMİ GÜÇLENECEK

Rusya’da yapılan anayasa değişikliği referandumundan sonra Kırım’daki durumun daha da kötüleşeceğini belirten uzman, “Putin yeşil ışık aldı ve saldırgan politikasını devam ettirecek. Rusya, Kırım yönünden bir saldırganlık eylemi başlatmak isterse Kırımlılar için durum çok kötü olacak. Baskı rejiminin güçleneceğini göreceğiz… Ayrıca Kırım ve genel olarak Rusya’daki ekonomik, sosyal durumun kötüleştiğini göreceğiz. Rusya tüm bu saldırganlık dolayısıyla çok zorluk çekecek. Durum hiç iyiye gitmeyecek sadece kötüleşecek” diye kaydetti. alınankaynak:qha.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz