ABD’NİN AMFİBİ HÜCUM GEMİSİNDE ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLEMEDİ

0
96

12 Temmuz 2020’de USS Bonhomme Richard’da (LHD-6) başlayan yangın henüz söndürülemedi.

Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri’ne bağlı USS Bonhomme Richard (LHD-6) gemisinde çıkan yangın devam ediyor. Son bilgilere göre 18 mürettebat ve 4 işçi hastaneye kaldırıldı. San Diego Donanma Üssü’ndeki 2. iskelede bulunan USS Bonhomme Richard (LHD-6) amfibi hücum gemisinde meydana gelen yangına yerel ve federal itfaiye ve kurtarma ekipleri müdahale ediyor. Yangın nedeniyle bölgede yoğun duman oluştu.

Pasifik Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (SURFPAC) sözcüsü Mike Raney yaptığı açıklamada 17 denizcinin ve 4 sivilin hayati olmayan yaralanmalar sebebi ile hastaneye kaldırıldığını belirtirken daha sonra yaralı denizcilerin sayısı 18 olarak revize edildi. Sözcü yaptığı açıklamada liman içindeki tüm gemilerin yangına müdahalede itfaiyeye yardımcı olmaları için yönlendirildiğini açıkladı.

SURFPAC’a göre yangın bildirildiği zaman yaklaşık 160 denizci Bonhomme Richard’daydı. Yaklaşık 1.000 kişilik bir mürettebatı olan gemi bakımdan geçiyordu. Gemide herhangi bir mürettebatın kalıp kalmadığı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz