Dr. Serdar Savaş’tan”fasulyeden konuşuyorsunuz, geri zekâlılar!” TEPKİSİ..

0
15

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek Bilim programında, Koronavirüs salgınında vaka sayılarının yeniden artması ve Türkiye’nin Koronavirüs’le mücadelesi tartışılırken ortalığın gerilmesidir.

Fatih Altaylı’nın Teke Tek Bilim programına konuk olan Dr. Serdar Savaş, önümüzdeki hafta YKS’ye girecek öğrencilerden 600’ünün Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedeceğini hesapladığını söyleyerek görüşüne katılmayan diğer konuklara “fasulyeden konuşuyorsunuz, geri zekâlılar!” diye tepki göstermiş.

Dr. Serdar Savaş'tan"fasulyeden konuşuyorsunuz, geri zekâlılar!" TEPKİSİ..

Programa konuk olan Dr. Serdar Savaş, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS’nin ertlenmesi gerektiğini belirterek “Bakanlığın açıkladığı verilere göre,  bu sınavın neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Peki bunun hesabını kim verecek?” diye sormuş. Programın moderatörü Fatih Altaylı ise Dr. Serdar Savaş’ın bu Sözleri üzerine “Hocam bu bir bilim programı ve biz siyasi eleştiri yapmıyoruz, bilim konuşuyoruz. Bunu siyaset programında konuşabiliriz. Sizi Halk TV’de izliyorum” diye yanıt vermiş.

Dr. Savaş ise YKS’nin neden ertelenmesi gerektiğini anlattı ve yaşanan vaka artışlarında toplumu suçlayan yaklaşımların yanlış olduğunun altını çizmiş. Ardından Altaylı’nın gösterdiği bir Koronavirüs tablosuna tepki gösteren Dr. Savaş, diğer konuklalara ‘geri zekâlı’, ‘fasulyeden konuşuyorsunuz’ diyerek tepki göstermiş.

Fatih Altaylı ve Prof. Mustafa Necmi İlhan’ın tepkileri sonrası Savaş, programı terk etmek istemiş. “Milletin gözüne bakarak yalan söyleyen geri zekâlılar” diyerek mikrofonunu çıkaran Savaş, Fatih Altaylı’nın “Serdar Hocam şov yapmayın rica ediyorum” uyarısı üzerine oturarak mikrofonunu tekrar takmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz